Blog,  Psychobiologia

Czym jest psychobiologia?

Czym jest psyche, każdy wie. Czym jest biologia także, ale czym jest psychobiologia?

Psychobiologia

Dla mnie to niezwykłe połączenie myślącej, precyzyjnej biologii z duchowym aspektem, które stanowi o prawach rządzących życiem człowieka.

Na czym opiera się psychobiologia?

Psychobiologia opiera się na zależnościach między chorobami a towarzyszącymi emocjami zarówno nam, naszym rodzicom oraz przodkom. Zakłada, że 95% decyzji podejmowanych przez nas zapada na poziomie automatycznego umysłu. W jego skład wchodzą programy i schematy funkcjonujące poza naszą świadomością. Ich głównym celem jest przetrwanie. Nie zawsze jest to zgodne z przyjętymi  wzorcami wyglądu, zdrowia i życia.

Do jakich nauk zaliczana jest psychobiologia?

Psychobiologię zaliczyć można do w tzw. nauk niematerialistyczne, które dowodzą pierwszeństwa emocji nad czynnikami środowiskowymi w procesie powstawania chorób. Jeżeli na przykład za oknami jest deszcz, silny wiatr, a w otoczeniu wszyscy chorują na grypę i boisz się, że zachorujesz, to z całą pewnością lęk zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby Cię nie zawieść.

Psychobiologia jest to niezwykle praktyczne narzędzie, które dzięki pracy z emocjami jest w stanie zrozumieć głębsze przyczyny powstawania chorób. W sytuacji, kiedy choroba już jest, przekłada się to na przyspieszenie procesów zdrowienia.

Przy tym chcę zaznaczyć, że psychobiologia nie zastępuje leczenia konwencjonalnego ani nie jest psychoterapią. 


Jednak może być dobrym rozwiązaniem dla osób, u których leczenie akademickie  nie przynosi pozytywnych rezultatów i chciałyby spojrzeć na siebie w bardziej wielowymiarowy sposób.

Psychobiologia obok mojej wiedzy z różnych dziedzin naturoterapii czy dietetyki stanowi podstawę moich konsultacji holistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *