Blog

Podróż z rodem Asklepiadów

To zaczynamy! 

Cofnijmy się do mitologicznej Grecji, gdzie żył Asklepios, zwany w Rzymie Eskulapem. Jego narodziny to najprawdopodobniej pierwszy odnotowany fakt cesarskiego cięcia, którego dokonał jego ojciec Apollo.
Gdy Eskulap podrósł, otrzymał od swojego ojca dar uzdrawiania. Bóg sztuki lekarskiej pobierał także nauki u Chirona. Z kolei jego 3 córki, otrzymały od Zeusa miano bogiń zdrowia. I tak:

-Higieja (higiena) do dzisiaj stanowi symbol zasad higieny. Jednak w starożytności była uosobieniem opiekunki zdrowia, płodności i życia oraz tajemniczej, zmysłowej kobiecości, była odpowiednikiem Gai,

– Panacea (panaceum) całe życie szukała cudownego leku na wszystkie choroby,

– Iaso (Gigea) najbliższa mojemu spojrzeniu na świat bogini. Uosabiała zrozumienie praw natury. Próbowała uzmysłowić ludziom, że ich choroby są tylko odzwierciedleniem ich tryby życia. Żeby uwolnić się od nich trzeba żyć tak jak przyroda, naśladować ją i uczyć się od niej.

Mój blog to miejsce, gdzie trzy siostry wspólnie będą pokazać nam drogę przez życie.

Tak, aby stało się one pełne zrozumienia tego, co się z nami się dziej i dlaczego. Bo przecież organizm jest całościowym systemem, w którym wszystkie komórki są ze sobą powiązane w niezliczonej ilości wzajemnych oddziaływań.

Dlatego uważam, że holistyczne podejście do organizmu, sposobu życia jest drogą do spełnienia marzenia o zdrowiu i długowieczności.

Zapraszam w podróż po lepsze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *