Blog,  Wydarzenia

Majówka w Ziołowym Zakątku

Zachęcam do odwiedzenia Ziołowego Zakątka w Korycinach. W dniach od 29.04 do 03.05.2017 r. można skorzystać z licznie organizowanych warsztatów zarówno dla dzieci jaki i dorosłych.
Osobiście wybrałam warsztaty mydlarskie i kosmetyczne. Podczas, których dowiedziałam się jak w prosty i szybki sposób wykonać własne podstawowe kosmetyki.
Mój zestaw to tonik, mydło, kula do kąpieli i balsam do ust, a to wszystko wyłącznie na naturalnych składniach. Przy ich sporządzaniu prawie wszystko można było zjeść 🙂 Taka kuchnia prawie do jedzenia, ale jednak głównie do smarowania:)
Po warsztatach warto zwiedzić ogród botaniczny. Jest na co popatrzeć i co poczytać. Wszystko usystematyzowane i przedstawione w przystępny sposób dla każdego. Zanurzając się coraz bardziej w świat roślin i ich właściwości lecznicze moim oczom ukazał się kościół Matki Boskiej Jagodnej, który została przeniesiony z pobliskiej miejscowości Grodzisk. To piękny drewniany kościół w którym zapach ziół zawieszony jest w każdym jego zakątku. Dodatkowo prostota i rozbrzmiewająca muzyka zabrała mnie w podróż bez konieczności kupowania bilety na przelot tam i z powrotem.

    

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *